Doğal Eczane
Tüm ürünlerde kargo bedava

İade ve Degişim


Anasayfa İade ve Degişim


İade Sürecini Nasıl Başlatabilirim? Ürün teslim tarihinden itibaren 30 gün içinde, 232 3322383 telefon numarası üzerinden iade sürecini başlatabilirsiniz.img


TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

 

GENEL:

 

1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

 

2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 

 

3.Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri satıcı tarafından ödenecektir.

 

4.Satın alınan her bir ürün, 14 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. 

 

5.Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

 

6.Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır. 

 

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE: 

 

7.Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER: 

 

8.Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır. 

 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE: 

 

9.Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir.

Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 

 

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ: 

 

10.Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır.

Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

 

CAYMA HAKKI:

 

11.Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin, hijyen ve sağlık açısından iadesi yönetmelik gereği mümkün değildir. 

 

12.SATICININ İLETİŞİM BİLGİLERİ:

 

ŞİRKET: Doğal Eczane İlaç Koz. Gıda San. Tic. Ltd. Şti.

 

ADI/UNVANI: Doğal Eczane İlaç Koz. Gıda San. Tic. Ltd. Şti.

 

ADRES: Adalet Mah. Anadolu Cad. No 41 Megapol Tower D 81 bayraklı İZMİR Türkiye

 

E-POSTA: siparis@dogaleczane.com.tr 

 

TEL: 02323322383

 

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

 

13.ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder. 

 

ÖDEME VE TESLİMAT

 

14.Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

15.Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

 

İade Sürecini Nasıl Başlatabilirim?

 

Ürün teslim tarihinden itibaren 30 gün içinde, 232 3322383 telefon numarası üzerinden iade sürecini başlatabilirsiniz.

 

İade Koşulları:

Her türlü iadeler mutlak suretle orjinal kutu ve ürünün ambalajı (koruma bandı) bozulmaksızın yapılmalıdır.

Ürün fatura aslınının iade/değişim bildirimi ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

 

Kargo belgesi ile teslim edilen ürünler kargo görevlisi huzurunda açılmalıdır. Ürünün dış ambalajında hiç bir hasar, açıklık, darbe, ıslaklık vb. olmaması, buna rağmen ürünün hasarlı çıkması durumunda, mevcut durum bir tutanakla karşılıklı olarak imza altına alınmalıdır.

Kargo görevlisi tutanağın 1 nüshasını müşteriye vermekle yükümlüdür. Ürün hasar tespit tutanağının ve fatura aslının iade/değişim bildirimi ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

 

Cayma Hakkının Geçerli Olmadığı Durumlar

 

  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcının kontrolünde olmayan ürün veya hizmetler iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
  • Kişisel istekler doğrultusunda size özel olarak üretilen veya üzerinde değişiklik yapılan ürünler iade/değişim kapsamında degerlendirilmemektedir.
  • Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
  • Sağlık veya hijyen açısından iadesi uygun olmayıp, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünler iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir. (İç giyim, mayo, bikini, kişisel bakım, kozmetik ürünleri vb.)
  • Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
  • Ürünün tesliminden sonra ambalajın açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
  • Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete, dergi gibi süreli yayınlar iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
  • Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek- içecek tedariki ve boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin ürünler iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
  • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya anında teslim edilen gayrimaddi ürünler iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
  • Yiyecek ve içecek gibi günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine gönderilmesi iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.